САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я

Як підтримати імунітет в сезон застуди?

Дата публікації: 05/08/2020
Як підтримати імунітет в сезон застуди?

Актуальне питання в сезон грипу та поганих погодних умов. Більшість людей прагнуть прийняти «чарівну» пігулку, що активізує опірні сили організму та вбереже від хвороби.Дійсно, міцний імунітет може захистити від багатьох бактерій та вірусів. Навіть якщо ви захворієте, то хвороба має пройти швидше, легше та без ускладнень. Ось що нам рекомендують лікарі:

Збалансоване харчування. По-перше, ніколи не пропускайте основних прийомів їжі: сніданок, обід і вечеря мають бути завжди, а перекуси на ходу мусять відійти в минуле. По-друге, не відмовляйтесь від сезонних і місцевих продуктів. По-третє, сміливо скорочуйте вживання цукру, солі, алкоголю та споживайте лише необхідну кількість калорій.

Фізична активність. Якщо ви поки не почали займатись якимось видом спорту, то постарайтесь гуляти щодня. Півгодинна прогулянка допоможе не лише підвищити імунітет, а й покращити роботу мозку, серцево-судинної системи. Крім того, щоденні прогулянки сприятимуть налагодженню сну і зменшенню стресу (стрес і недостаток сну теж негативно впливають на загальний стан організму та імунітет зокрема). Щоб прогулянки були виключно корисними, подбайте про  теплий одяг та зручне взуття.

Здоровий сон. Доросла людина має відпочивати під час сну в середньому близько 7-8 година добу. Звісно трапляються ситуації, коли наш режим збивається, але ми можемо влаштувати комфортні умови для якісного та комфортного сну. Не забувайте про свіже повітря вдома і на роботі: регулярно провітрюйте приміщення. Дуже корисно буде прогулятися пере сном.

Вакцинація. Вакцинація - це ще один дієвий спосіб зберегти здоров’я і не дозволити хворобам підривати імунітет. Саме тому особливо важливо зробити щеплення пацієнтам із групи ризику: дітям до трьох років, вагітним, літнім людям та пацієнтам з хронічними захворюваннями. Тож замість того, щоб витрачати кошти на ліки з сумнівною ефективністю, краще витратити їх на щеплення від грипу.

Автор: Наталiя Познякова